Пародонтологія


Пародонтологія
Здоров'я зубного ряду починається зі здорових ясен та тканин, що оточують зуби. Рівень розвитку сучасної стоматології дозволяє усунути практично будь-які захворювання пародонту. У більшості випадків цим захворюванням схильні люди різних вікових категорій. Але головною категорією ризику є пацієнти віком від 35 років.

Головна складність діагностування пародонтологічних захворювань є їх хронічний перебіг. Найчастіше перші симптоми пацієнт залишає поза увагою, оскільки вони не викликають ніяких дискомфортних відчуттів.

На перших етапах захворювання спостерігається незначне запалення ясен та інших тканин біля зуба. Надалі при несвоєчасному зверненні за компетентною допомогою страждає опорний апарат зуба. В результаті з'являється рухливість зуба, яка згодом тільки посилюється і призводить до його втрати.
В області пародонтології гінгівіт є одним із найпростіших захворювань, оскільки запалення ясен не торкається зубів. Лікування відбувається комплексно і при цьому враховуються індивідуальні показники кожного пацієнта. При правильному лікуванні усувається як видиме запалення, так й причина його виникнення.
У запущених випадках гінгівіт перетворюється на більш серйозне захворювання під назвою пародонтит. Дуже часто причиною захворювання є зубні відкладення, мікроби які проникають під ясна. Вони провокують початок запального процесу, що згодом руйнує пародонтальну зв'язку. Після цього починається пошкодження кістки та виникає рухливість зубів. З огляду на складність захворювання та індивідуальні показники фахівці стоматологічного центру Олійника підберуть максимально дієве лікування.
Найнебезпечнішим і найскладнішим у лікуванні захворювання є пародонтоз. У ході захворювання спостерігається ушкодження навколозубних тканин. Як результат, згодом виникає процес руйнування кісткової тканини, ясна осідають, а коріння зубів оголюється. Однозначно причину захворювання не можна виділити. У більшості випадків має значення спадковість та хронічні захворювання. Небезпека захворювання у тому, що у ранніх стадіях його дуже важко знайти. Перші ознаки малопомітні, оскільки пацієнт не відчуває жодних незручностей.

Як і у разі інших хвороб пародонту, лікування пародонтозу проводиться комплексно. Стоматолог може призначити медикаментозне лікування та проведення фізіотерапевтичних процедур. У важких випадках, коли вказані вище методи вже безсилі, проводяться хірургічні маніпуляції. В цілому, позбутися захворювання повністю практично неможливо. Але при правильному та своєчасному лікуванні можна зупинити його подальший розвиток і тим самим запобігти виникненню серйозніших проблем зі здоров'ям.
Кваліфікована допомога у лікуванні пародонту

Стоматологічний центр Олійника надає кваліфіковану допомогу у лікуванні захворювань пародонту. Наявність апарату Vector відкриває перед фахівцями нашої клініки додаткові можливості.

Його застосування дозволяє проводити ультразвукову обробку пародонтальної кишені, всієї поверхні зуба, у тому числі і її кореня.

При цьому процедура абсолютно атравматична, апарат Vector видаляє бактерії та зубні відкладення у важкодоступних ділянках ротової порожнини, не травмуючи здорові зуби.
Записатися на прийом до наших стоматологів