Ортодонтія


Ортодонтія
Сьогодні невід'ємною частиною іміджу успішної людини є гарна посмішка. Рівні зуби вважаються символом гарного здоров'я та життєвого процвітання.

У наші дні ідеально рівні зуби є надзвичайною рідкістю. Викривлення зубів, а також дефекти прикусу знаходяться в числі найпоширеніших проблем стоматології. Їхнім рішенням у стоматології займається спеціальний відділ - ортодонтія. Саме до лікаря-ортодонта слід звертатися за діагностикою, визначенням методів профілактики, а також лікуванням зубощелепних порушень.
Головним завданням ортодонтії є відновлення естетичного виду зубів, а також усунення дефектів прикусу та запобігання їх появі.
Олійник Олександр, Головний лікар
Зазвичай проблеми із зубами починаються ще з раннього дитинства. І вони не зникають, а переростають у серйозніші захворювання. Відбувається це через недогляд батьків, які не дбають про те, щоб їхня дитина регулярно проходила огляд у стоматолога.

На ранніх стадіях проблеми із зубами легко усуваються. А згодом вони можуть призвести до дефекту мови та погіршення функції жування, неправильний прикус також може спровокувати безліч інших захворювань, серед яких захворювання шлунково-кишкового тракту, пародонтит та інші.
Брекети – легкий спосіб лікування викривлення зубів
Практично у всіх людей певною мірою є порушення прикусу, а також викривлення зубів, які потребують стоматологічної корекції. При серйозних дефектах прикусу своєчасне звернення до стоматолога є вкрай важливим.

Слід пам'ятати, що виявлення проблеми на ранніх стадіях розвитку гарантує ефективне, просте та безболісне лікування. Чим довше відкладати відвідування стоматолога, тим складніше буде усунути дефект. Тому по допомогу до стоматолога найкраще звернутися ще у дитинстві. Дорослим потрібно записуватися на плановий прийом до стоматолога двічі на рік, а ось дітям відвідувати стоматолога рекомендується три-чотири рази на рік. Починати відвідування стоматолога слід не пізніше, як через півроку після появи першого молочного зуба. Адже при тривалому відстроченні лікування у дітей можуть виникнути серйозні наслідки зі здоров'ям. Виправити зуби можна не лише дітям, а й дорослим. Високий рівень розвитку технологій в ортодонтії дозволить отримати сліпучу усмішку у будь-якому віці.
Брекети для зубів широко використовуються для вирішення та запобігання наступним проблемам:

 • для усунення дефекту мови;
 • для поліпшення функції жування та, як наслідок, травлення;
 • для запобігання виникнення пародонтиту, а також інших захворювань слизової оболонки порожнини рота;
 • для усунення естетичних дефектів.

Брекети вважаються найпопулярнішим і універсальним методом лікування неправильного прикусу, який не має жодних протипоказань. Брекет-системи є ортодонтичною дугою, що з'єднує брекети.

Зараз існує велика кількість брекет-систем, які відрізняються матеріалом виготовлення, формою та зовнішнім виглядом.
  Першим етапом лікування є діагностика, під час якої лікар-ортодонт виявляє проблему, встановлює план лікування, а також підбирає брекети, вартість яких є оптимальною для Вас. Щоб мати можливість детальніше спостерігати динаміку лікування, на перших етапах робляться зліпки та знімки щелеп.

  Залежно від складності дефектів вирівнювання зубів займає в середньому від 10 до 15 місяців. Наступне носіння брекетів покликане закріпити отриманий результат. Загальний курс лікування може тривати від року до трьох років.
  Найпростішими є металеві брекети.
  Завдяки їхній жорсткій структурі значно скорочується термін лікування. Але у них є і один істотний недолік, а саме те, що вони дуже помітні на зубах, що часто стає причиною небажання використовувати брекети.
  Сапфірові та керамічні брекети.
  Сучасний рівень розвитку медицини дозволяє створювати брекети для зубів із сучасніших і менш помітних матеріалів. До них відносяться сапфірові брекети та керамічні брекети.

  Керамічні брекети, такі брекети відомі як невидимі брекети, за кольором можуть повністю збігатися з кольором емалі зубів. Сапфірові брекети виготовляються із штучно вирощених сапфірів медичного призначення. Такі брекети безбарвні, до того ж можуть витримувати сильніші навантаження, ніж брекети з кераміки. Слід враховувати, що естетичні брекети є більш крихкими, ніж металеві. Тому краще їх використовувати у випадках незначних дефектів, при яких ортодонтична дуга має невеликі вигини. Лікування в таких випадках відносно швидке, а навантаження на брекети мінімальне. Можливе використання невидимих брекетів також при сильних дефектах прикусу. У разі, коли виникає ймовірність поломки самих брекетів, то їх можна замінити під час лікування.

  Ще однією відмінністю брекетів є спосіб кріплення до зуба. Розрізняють два їх види:

  • вестибулярні – встановлюються із зовнішнього боку зубів;
  • лінгвальні брекети – що встановлюються з внутрішньої сторони зубів, завдяки чому вони не завдають жодних естетичних незручностей.
  Сучасні брекети для зубів дозволяють отримати гарну усмішку в максимально швидкий термін без шкоди здоров'ю. Вони зручні, при їх носінні не виникає ніякого дискомфорту, вони не спотворюють дикцію і не ускладнюють прийом їжі, а також чищення зубів.
  Подбайте про свої зуби вже сьогодні і зможете уникнути появи серйозніших проблем зі здоров'ям. Звернення за допомогою на ранніх стадіях захворювання гарантує ефективне та практично безболісне лікування. Стоматологічний центр Олійника допоможе Вам створити посмішку вашої мрії.

  У нас працюють виключно висококваліфіковані та досвідчені фахівці, які використовують лише сучасні методи лікування. Визначитись із методом лікування зубів Вам допоможуть під час консультації, на яку ви можете записатися за телефоном +38 (0536) 76-55-55, +38 (067) 534-19-00. Пам'ятайте, що здорові зуби – це гарна усмішка та запорука здоров'я всього організму!
  Записатися на прийом до наших стоматологів